Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro vaše životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu, 9 - 18 hodin

10 důvodů, proč se vyplatí home staging

Udělejte z vašeho bytu žádané zboží

Jak správně připravit nemovitost na prodej? Nový trend velí přizvat designéra, a to nejen kvůli lepším fotkám do inzerátu. S home stagingem se vyhnete prodeji pod cenou a navíc si ušetříte měsíce času.

Přečtěte si všech deset důvodů, proč se home staging vyplatí. Navíc pozor – vůbec to nemusí znamenat poplatky navíc. Chytřejší prodávající si jednoduše vyberou takovou realitní kancelář, která ho nabízí zdarma v rámci služeb spojených s prodejem. Jak takový home staging vlastně vypadá se dozvíte zde.

Proč se vyplatí home staging?

1. Prodáte dráž

První a nejlepší důvod je, že z prodeji získáte až o 10 % více peněz. Po home stagingu budete moci navýšit cenu nemovitosti o desítky, někdy i stovky tisíc. Zatímco mnozí majitelé stále prodávají pod cenou, vy vyděláte maximum.

2. Prodáte rychleji

Rychlost bývá při prodeji nemovitosti mnohdy důležitější než cena. Byty, které prošly home stagingem, patří k rekordmanům. Podle výzkumů se prodávají o 79 % rychleji než běžné byty. Ty nejlepší se prodají do 24 hodin.

3. Zazáříte na serverech

Určitě znáte průměrnou kvalitu amatérských fotografií na českých realitních serverech. Nekvalitní prezentace často odrazuje zájemce od prohlídky a koupě. Váš profesionálně upravený interiér zazáří mezi takovými byty jako diamanat.

4. Uděláte první dojem

90 vteřin trvá zájemcům o koupi, než si vytvoří názor na vaši nemovitost. Aspoň to tvrdí psychologové. Díky home stagingu uděláte dobrý první dojem a kupující si nemovitost zamilují hned v prvních momentech prohlídky.

5. Ukážete to nejlepší

Home staging vám umožní ukázat vaši nemovitost tak říkajíc v tom nejlepším světle. Nábytek a doplňky designéři rozmístí tak, aby se ukázal plný potenciál vašeho bytu nebo domu, bez ohledu na jeho dosavadní využití.

 

REVOLUCE: Nejste spokojeni s kvalitou na trhu? JAK TO DĚLÁME MY

6. Zalíbíte se každému

Cílem designérských úprav tentokrát nebude originalita, právě naopak. Všechny osobité rysy v interiéru je třeba schovat. Výsledkem je univerzální interiér, který bude atraktivní pro co nejširší okruh možných zájemců.

7. Ušetříte za rekonstrukci

Možná jste majiteli staré nemovitosti a říkáte si, že bez rekonstrukce to už neprodáte. Zadržte, home staging vám bude úplně stačit! Rekonstrukce obvykle stejně nezvedene cenu nemovitosti o tolik, abyste na tom vydělali.

8. Půjčíte si vybavení

Prázdné nemovitosti bez jediného kusu nábytku se prodávají špatně. Kupující si na místě nedokáží představit, jak by se dal byt nebo dům zařídit. Jak velká postel se sem vejde a kam si dáme stůl? Designéři vám půjčí nábytek a naplánují jeho ideální rozmístění.

9. Konečně prodáte ležáky

Home staging je dokonalým lékem pro všechny nemovitosti, které leží na realitních serverech už věky bez jakéhokoli zájmu ze strany kupujících. Místo snižování ceny inzerujte znovu po zásahu designéra a uvidíte zázraky.

10. Investice se vám vrátí

Na závěr to nejlepší. Investice do home stagingu se vám vrátí, protože cenu nemovitosti budete zvyšovat několikanásobně oproti nákladům na designéry. Chytrý výběr realitní kanceláře navíc znamená home staging úplně zdarma.

Vyhledávání v obsahu článků
POTŘEBUJETE TOTO TÉMA JEŠTĚ VÍCE PROBRAT?

Vyčlenili jsme speciální tým, se kterým můžete bezplatně všechny akutní otázky ohledně nemovitosti probrat.

Najdete nás i na sociálních mediích
Úschova kupní ceny

Jak zvolit schovatele při koupi nemovitosti a za jakých podmínek? ČÍST ČLÁNEK

Bydlíte v nájmu?

Máte právo na trvalé bydliště, domácího mazlíčka a spoustu dalších věcí. ČÍST ČLÁNEK

Právní poradna

Čtěte právní poradnu ředitele našeho právního oddělení, Mgr. Jiřího Lemberky. Číst články