Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro vaše životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu, 8:30 - 19:00 hodin
CS | EN
CS   |   EN

12 důvodů, proč prodat nemovitost už tohle jaro

Vyměňte starý za nový

Bydlíte ve vlastním, ale příliš malém, zbytečně velkém nebo jinak nevyhovujícím bytě? Pomůžeme vám odhodlat se k okamžitému řešení vaší životní situace. Letošní jaro je totiž ideální pro prodej nemovitosti a stěhování do nového.

Bydlení ovlivňuje naši životní spokojenost dlouhodobě mnohem významněji, než si vůbec dokážeme připustit.

Čas strávený na cestě do práce nebo do školy, míra soukromí pro děti i dospělé, nebo také příležitosti ke sportu a aktivnímu volnému času, to všechno zásadně utváří náš každodenní život.

Poznáváte se?

Dobře to zná každý, kdo strávil dětství v panelákovém sídlišti ve společném pokoji se dvěma sourozenci.

Mnohé mohou vyprávět dnes už rozvedené páry, které žily ve 2+kk, kde jedna místnost plnila funkci ložnice, obýváku, jídelny i pracovny. A své o tom vědí i obyvatelé dříve oblíbených tzv. satelitních městeček, kteří se již ve velkém stěhují zpátky do aspoň trochu dopravně dostupných a občansky vybavených lokalit.

Přesto řešení bytové situace často odkládáme, snažíme se „přežít“ v bytě nebo domě, ve kterém nejsme plně spokojeni, a slibujeme si brzké řešení, které mnohdy přijde až po mnoha letech, nebo vůbec nikdy. A důvody nebývají jenom ekonomické, velmi často se zkrátka nedokážeme odhodlat anebo najít dost volného času prodat nemovitost a najít si nové bydlení.

Proč právě teď?

Nejdřív si položte otázku: Kdy jindy než teď? Je to váš život a jenom vy strádáte každý další měsíc, kdy rozhodnutí odkládáte. Navíc pro vás máme 12 dalších pádných důvodů, proč prodat už tohle jaro!

1. Letos na jaře prodáte za úžasnou cenu

Realitní trh zažívá historicky nejlepší období. Ať už jste koupili nemovitost kdykoli, nyní na prodeji dozajista vyděláte. Cenu nastavte odvážně a tržně.

2. Vaše nemovitost bude vypadat atraktivně

Byt zalitý jarním sluncem a zaplněný kvetoucími narcisy si každý zamiluje. Kvality vaší nemovitosti vyzdvihne home staging a profesionální fotograf.

3. Zájem kupujících je aktuálně obrovský

Poptávka aktuálně převyšuje nabídku. Kupující lačně čekají na to, až se nemovitosti objeví na realitních serverech. Po vašem bytě doslova skočí.

4. Před létem chtějí všichni do nového

Také kupující si dávají předsevzetí a mety. Na jaře mají všichni jasný cíl: na léto chtějí bydlet v novém, rodiny se chtějí zabydlet, než jejich děti začnou v září chodit do školy.

5. Sazby hypoték dosáhly nového minima

Už přes rok banky vyhrožují, že budou sazby zvyšovat, místo toho jsme letos na novém minimu. Získat můžete úrokovou sazbu už od 1,49 %.

6. Výměna nemovitosti vám vše usnadní

Na jaře nastává revoluce ve výměně bydlení – nově se můžete stěhovat do nového hned, bez čekání na prodej staré nemovitosti a bez náhradního bydlení.

7. Jarní úklid vezmete pořádně z gruntu

Tak či tak, čeká vás jarní úklid. Proč to nevzít z gruntu? Co takhle rovnou vyhodit zbytečnosti, zbytek zabalit do krabic a přesunout se do nového?

8. Stěhování nebudete muset vůbec řešit

Jestli vám při slově stěhování vstávají vlasy na hlavě, nebojte se. Získáte slevu na služby stěhováků, kteří všechno vyřeší za vás dříve, než řeknete „krabice“.

hp_vymena

Jak dlouho trvá stěhování do nového?

Když budete chtít na léto bydlet v novém, měli byste počítat s tím, že celý proces prodeje bytu zabere asi tři měsíce (u rodinných domů to může být více). Koupě obvykle probíhá paralelně.

Stěhování do nového však můžete urychlit, pokud využijete naši službu výměna nemovitosti, díky níž nemusíte čekat na prodej. Nejprve se přestěhujete do nového a pak budete mít rok na prodej svojí nemovitosti.

Vážně – nevážně

4 důvody navíc!

 

1. Sázet budete už na novém balkoně

Jaro je ve znamení sazenic a čerstvých bylinek. Rozjeďte to letos ve velkém a místo truhlíku za oknem si osázejte rovnou celý balkon v novém bytě.

2. Konečně začnete s běháním

Novoroční předsevzetí o sportování se vám bude plnit mnohem snáze, pokud se přestěhujete do lokality, kde si můžete jít zaběhat i jinam než podél silnice.

3. Stihnete připravit rodinné hnízdo

Nejvíce dětí se rodí v červnu, červenci a srpnu. Čekáte-li také miminko, stěhovat se musíte už na jaře, abyste se stihli pohodlně zabydlet.

4. Čeká vás společenské léto

Zatímco do starého bytu raději nikoho nezvete, letošní léto se můžete stát organizátorem nejoblíbenějších grilovaček přímo u vás doma.

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.