Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro všechny životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu
CS | EN
CS   |   EN

5 osvědčených triků, jak rychle prodat byt

Bytů na prodej v poslední době rekordně přibylo. Stačí letmý pohled na realitní servery. Zájemců o koupi je naopak málo. Všichni prodávající přitom usilují o rychlý prodej bytu - ideálně do léta. Pak totiž experti předpokládají propad cen bytů až o 15 %. Času je vážně málo. V tomto článku prozrazujeme našich 5 triků, se kterými tento závod vyhrajete.

Jak rychle prodat byt

Jen na SReality.cz přibylo za posledních 14 dní zhruba 500 nových bytů na prodej. Prodej bytů v Praze značně ovlivnilo hlavně pozastavení krátkodobých pronájmů přes Airbnb a Booking. Tyto byty zůstaly prázdné a mnohé z nich jsou už v nabídce. Další byty se teď v krizi prodávají, aby si jejich majitelé zajistili hotovost pro záchranu svého firemního nebo rodinného rozpočtu. Víme to, protože si čím dál častěji naši klienti nechávají vyplatit půlku z ceny bytu předem, ještě než se byt vůbec začně inzerovat.

Na prodej bytu teď spěchají všichni. Běžně to trvá v průměru asi 3 měsíce, teď chtějí všichni stihnout prodej do léta. Potom se totiž očekává, že ceny nemovitostí klesnou kvůli ekonomické krizi o cca 15 %. Psali jsme o tom do detailu v článku Jak koronavirus ovlivní realitní trh. Taky na naši bezplatnou linku 800 111 555 si během koronavirové krize volají pro radu stovky lidí týdně.

5 triků pro rychlý prodej bytu 

Těchto pět triků aktuálně používají makléři v Maximě, aby zajistili svým klientům rychlý prodej bytu. Nejsou to žádné obecné poučky. Jsou to účinné metody, které fungují dobře právě teď, na jaře 2020.

1. Zajistěte si přesný odhad ceny

Jakmile se inzerát na váš byt zveřejní na realitních serverech, první zájemci o prohlídku by měli zavolat během dvou až tří dnů. Když se dlouho nikdo neozývá, bývá problém ve špatně stanovené tržní ceně. Správnou částku, která odpovídá aktuální tržní hodnotě vašeho bytu, si nechte spočítat u profesionálního odhadce. Odhad nabízí řada realitních kanceláří úplně zdarma, kvalitní online odhad objednáte bezplatně tady.

2. Pozvěte si bytové designéry

I když na prodej spěcháte, přípravu na focení nepodceňujte a nebojte se tomu věnovat celý den. Teď jdou do nabídky byty dříve pronajímané přes Airbnb, které jsou perfektně nafocené. Značně se tedy zvedá standard pro prezentaci bytu v inzerátu. A vy nesmíte být pozadu. Doporučujeme oslovit bytové designéry, kteří už teď často nabízejí podobné služby, jaké jsou v Anglii známé pod termínem homestaging.

–> Nejste si jistí, jestli se designéři vyplatí? Srovnejte si tyto fotky bytu 2+kk před a po homestagingu.

Homestaging je nutný pro rychlý prodej bytu

Homestaging je nutný pro rychlý prodej bytu

3. Odmítněte virtuální prohlídky

Během koronavirové pandemie se dělá všechno online, tak proč ne virtuální prohlídka bytu? Zdá se to jako dokonalý nápad. Bohužel virtuální prohlídky přinášejí přesně opačný efekt, než by si člověk přál. Taky jsme je vyzkoušeli. A už je neděláme. Proč? Nikdo si nekoupí byt bez osobní prohlídky. Zájemce potřebujete za každou cenu přimět, aby překročili práh vašeho bytu. Jenže když se podívají na virtuální prohlídku, získají dojem, že byt už prohlédli. Když je odradí nějaký malý detail, už vám nezavolají.

Virtuální prohlídky bytu vám udělají medvědí službu

Virtuální prohlídky bytu vám udělají medvědí službu

4. Uspořádejte online aukci bytu

Tohle je trik, se kterým přišli naši makléři v MAXIMA REALITY. Online aukce fungují úplně perfektně právě v této době, kdy je kupujících málo a často tlačí na cenu. Jak to probíhá? Na začátku se záměrně sníží inzerovaná cena bytu, abychom rychle přilákali větší množství zájemců. Jakmile jich máme více, vyhlásíme online aukci. Ta probíhá hodně podobně jako tzv. obálková metoda. Každý přihodí podle svých možností k původně inzerované ceně a byt nakonec koupí ten, kdo dá nejvíc. Celý prodej bytu se tak významně urychlí a navíc získáte o 10 – 15 % víc peněz.

Online aukce zajistí rychlý prodej bytu!

Online aukce zajistí rychlý prodej bytu!

5. Nenechte se zdržet bankou

Velké zdržení při prodeji bytu můžou způsobit zdlouhavá jednání v bankách. Proto se vyhýbejte kupujícím, kteří jsou v začátcích jednání o poskytnutí hypotečního úvěru. Dejte přednost těm, kteří mají úvěr už předjednaný, anebo mají vlastní zdroje peněz. Jinak totiž můžete ztratit i dva až tři měsíce, kdy čekáte na výsledek jednání mezi kupujícími a bankou. Pokud žádost o úvěr nakonec banka neschválí, musíte znovu byt inzerovat. Jenže během léta ceny bytů klesnou, pravděpodobně byste tedy museli jít o 10 – 15 % s cenou dolů.

Chcete další rady k prodeji nemovitosti? Přečtěte si aktuálně nejčtenější článek u nás na blogu 5 chyb při prodeji bytu, kterých se musíte vyvarovat.

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.