Deka, která vám vydrží celý život? Ta z Tkalcovny Kubák!

zprostedkovatel
Maxima Reality
6.8.2021
zprostedkovatel Sdílet na Facebooku
Malá jihočeská vesnice Strmilov působí jako z pohádky. Bílá věž místního kostela září už z dálky, okolo se rozprostírají pole, louky a lesy. Na kraji vesnice stojí poměrně nenápadná budova, na jejímž dvoře ale sem tam poletuje jemné chmýří. Může za to vlna, která napovídá, co za místní zázrak se nachází uvnitř.

Strmilovskou tkalcovnu založila rodina Kubákových už v roce 1870. Zpracování vlny a přírodních vláken se věnují celé generace, dodržují tradiční ověřené postupy a dokonce stále používají i některé stoleté stroje. Převážně ovčí rouno odebírají ze sousední vesnice a přetvářejí jej v deky a bytový textil, kterému i díky spolupráci s dalšími českými značkami dávají moderní podobu. I za to si letos vysloužili ocenění Czech Grand Design.

Tkalcovna tak funguje nepřetržitě již přes 150 let a Filip Kubák, který ji vede od roku 2010, patří už do šesté generace. Řemeslo se snaží co nejvíce přiblížit veřejnosti, a tak se přímo do provozu můžete podívat i vy formou exkurze. Ve Strmilově se také každoročně konají tkalcovské slavnosti.

detail ručního zpracování ovčího rouna

 

Nejikoničtějšími výrobky, které pod rukama strmilovských mistryň ve svém oboru vznikají, jsou klasické vlněné deky. Vlna je vysoce kvalitní přírodní materiál, má skvělé izolační i hypoalergenní vlastnosti a je nenáročná na údržbu. Tkalcovna ale postupně rozšiřuje nabídku také o další kousky do domácnosti, jako jsou koberce, ubrusy, prostírání nebo povlečení.

vlněné deky z Tkalcovny Kubák

 

 

 

Zdroje:

https://tkalcovna.cz/

archiv LEMARKET

video: Vojtěch Trojan pro LEMARKET

Obsah

Chci prodat nemovitost

  • prodáte 2x rychleji než jinde
  • navýšíte prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi zaplatí kupující
zprostedkovatel

Maxima Reality

Za 26 let své existence pomohla Maxima Reality více než 62 000 klientů. Jejím majitelem je od roku 2019 Vladimír Zuzák, pod jehož vedením se společnost profiluje jako realitní kancelář pro řešení životních situací. Maxima se dlouhodobě soustředí na vývoj inovativních služeb v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí, které zvedají úroveň českého realitního trhu.
  • prodáte 2x rychleji
  • můžeme navýšit prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi platí kupující

Chci prodat nemovitost

dum
  • odhad zpracujeme vždy zdarma
  • zjistíme aktuální tržní cenu v dané lokalitě
  • realitní specialista vám volá obratem

Chci odhad tržní ceny

odhad
Cookie popup