DIY tip: rozkvetlé zdi

zprostedkovatel
Maxima Reality
19.10.2021
zprostedkovatel Sdílet na Facebooku
Holé zdi jsou výzva. Už jsme vám tu ukázali naše nápady na originální výmalbu i využití washi pásek, tentokrát pro vás máme netradiční tip pro využití především sušených květin. Pokud vás už omrzely ve váze, dejte jim prostor na zdi. Pokud navíc pro jejich instalaci použijete washi pásky, snadno můžete podobu vašeho díla kdykoliv změnit. Zároveň jde o skvělý způsob, jak znovu využít např. svatební kytici.

Jak na to?

 1. Především si udělejte jasno v tom, na jak velké ploše chcete tuto metodu použít. Na malé části zdi budou vypadat skvěle i drobné kvítky, na větší oceníte spíše větší lístky a květy.
 2. Ponesou se zvolené tóny spíše v neutrálním spektru (např. zelená a bílá), či využijete barevnější květiny? Nezapomeňte, že pokud bude vaše instalace na zdi, která je vystavena přímému slunečnímu záření, barvy mnohem pravděpodobněji časem vyblednou.
 3. Připravte si květiny a rostlinky. Nastříhejte je, zbavte nežádoucích nečistot a zafixujte jejich krásu floristickým sprejem pro zvýšení odolnosti. Pokud speciální sprej nemáte, postačí lak na vlasy.
 4. Podobně jako v případě tvorby domácí galerie i zde platí klasické “dvakrát měřit, jednou řezat”. Vyskládejte si rostliny nejprve alespoň na zem, abyste měli představu o výsledném umístění každého kousku.
 5. Jednotlivé květiny umístěte na zeď pomocí washi pásky. I ta má velký vliv na výsledný dojem a zásadní rozdíl uvidíte, pokud použijete páskou transparentní či tu, která bude v podobném tónů jako některé ze zvolených rostlin.

 

 

 

Zdroje:

https://www.stylist.co.uk/home/interior-design/dried-flower-wall-how-to/517420

https://www.kelseyhaverdesigns.com/blog/diy-flower-wall

Obsah

Chci prodat nemovitost

 • prodáte 2x rychleji než jinde
 • navýšíte prodejní cenu o 10-15 %
 • naši provizi zaplatí kupující
zprostedkovatel

Maxima Reality

Za 26 let své existence pomohla Maxima Reality více než 60 000 klientů. Jejím majitelem je od roku 2019 Vladimír Zuzák, pod jehož vedením se společnost profiluje jako realitní kancelář pro řešení životních situací. Maxima se dlouhodobě soustředí na vývoj inovativních služeb v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí, které zvedají úroveň českého realitního trhu.
 • prodáte 2x rychleji
 • můžeme navýšit prodejní cenu o 10-15 %
 • naši provizi platí kupující

Chci prodat nemovitost

dum
 • odhad zpracujeme vždy zdarma
 • zjistíme aktuální tržní cenu v dané lokalitě
 • realitní specialista vám volá obratem

Chci odhad tržní ceny

odhad
Cookie popup