Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro vaše životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu, 8:30 - 19:00 hodin
CS | EN
CS   |   EN

Jak dobře prodat byt v čase krize? Začněte co nejdřív, ale dbejte na bezpečí

Prodej nemovitostí se nezastavil ani během karantény. Blížící se ekonomická krize naopak nutí řadu prodávajících postupovat rychleji, než původně plánovali. Hrozí totiž propad cen nemovitostí o 15 – 20 %. Současná situace se podobá klidu před bouří, kdy je možné ještě prodat za stávající vysoké ceny.

Jaký postup zvolit, abyste prodali výhodně, rychle a přitom vše proběhlo bezpečně?

Nejprve se podívejme na hygienická a bezpečnostní opatření. Prodej nemovitosti může proběhnout na dálku. Vy budete celý proces kontrolovat z domova. Prohlídky umožnit musíte, nikdo totiž nekoupí nemovitost, kterou neviděl. Vážní zájemci jsou však zváni jeden po druhém, udržují metrové rozestupy, mají roušky i rukavice, ničeho se nedotýkají. Pak se vše dezinfikuje. Prodávající nemusí být přítomen (i za normálních okolností bývá lepší, když vede prohlídky makléř).

Vše ostatní lze vyřídit po telefonu a přes videokonference (například dojednání podmínek předání nemovitosti nebo právní poradenství). Podpisy na smlouvách můžete nechat ověřit na poště, také s katastrem se komunikuje na dálku. Karanténa a související vládní opatření tedy nepředstavují překážku pro prodej nemovitosti. Naopak zájemci o koupi nyní mají doma více času probírat se nabídkami na realitních serverech.

Češi zbožňují, když si můžou vše zařídit sami, ale v čase krize se to mění. Vděční jsme každému, kdo vyrazí s rouškou do světa za nás, abychom my mohli zůstat v bezpečí doma. Může to být donášková služba, poštovní kurýr nebo právě realitní kancelář.

Vyberte si takovou realitku, která převezme zodpovědnost za organizaci prodeje na dálku a navíc pohlídá dodržování hygienických pravidel. Prodej bez realitky nemá v čase krize místo – není bezpečný, rychlý ani výhodný. Pomoct vám může tento návod: Jak si vybrat makléře.

Ceny čeká propad, začněte co nejdřív

Dobře si pamatujeme krizi v letech 2008 / 2009, a proto každému doporučujeme, aby začal s prodejem co nejdřív. Realitní trh reaguje na burzy vždy se zpožděním, a tak propad cen o 15 – 20 % už můžeme předvídat. Ještě ale stále prodáváme za tytéž ceny jako před krizí. Možná to vydrží do června, zatím přesně nevíme. Každopádně se vyplatí začít co nejdřív.

Sehnat zájemce o koupi je teď těžší. Na druhou stranu, život se nezastavil.

Máme poptávky od rodin, kterým se brzy narodí dítě, od čerstvě rozvedených manželských párů, ale taky od lidí, kteří právě začínají v Praze s novou prací. Zkrátka stěhování je v mnoha situacích nevyhnutelné.

Jak dobře prodat byt v čase krize?

Jak dobře prodat byt v čase krize?

Poptávku teď navíc navýší zásahy České národní banky. Rozvolnila se totiž pravidla pro získání hypotéky. Nově postačí sehnat desetinu peněz z vlastních zdrojů, ještě v březnu museli mít kupující 20 %. A zvýšil se i limit pro celkovou výši úvěru ve vztahu k měsíčnímu příjmu. Například rodina s příjmem 50 000 Kč nově dosáhne na úvěr 6,5 mil. Kč. Ještě v březnu by dostali jen 5 mil. Kč. Vláda taky rozhodla o zrušení daně z nabytí, což kupujícím ušetří další náklady na bydlení. To všechno jsou dobré zprávy také pro prodávající.

 

Na co si dát pozor, když je krize

Osobní kontakt jsme museli omezit, navíc se na prodej spěchá. To jsou podmínky, kdy je třeba dávat pozor, abyste nevylili s vaničkou i dítě. Neslevujte ze svých nároků na to, jak má prodej proběhnout. Vyberte si solidní, lety prověřenou realitní kancelář a dodržte dvě pravidla:

Za prvé, v žádném případě ještě nesnižujte cenu. Na to je brzy. V Maximě neustále sledujeme vývoj cen a zpracováváme pro klienty odhady na základě cenových map. Tam se zaznamenává, za jakou cenu se v různých lokalitách prodávají nemovitosti. Navíc máme vlastní databázi poptávajících klientů, takže nehrozí snižování ceny kvůli nízké poptávce.

–> Odhad si můžete vyzkoušet tady, potřebujeme jen pár údajů o vaší nemovitosti.

Za druhé, vše musí podléhat právní kontrole. Žádné výjimky. V krizových situacích lidi často zapomínají na jinak samozřejmé věci. Každou smlouvu musí připravit právník, každou dohodu o převodu peněz nebo předání nemovitosti je třeba s právníkem konzultovat. Každá prodávaná nemovitost musí projít kontrolou právních vad. V Maximě máme vlastní právní oddělení, jehož služby jsou pro všechny prodávající zdarma.

Přečtěte si náš nový článek 5 největších chyb, kterých se vyvarovat při prodeji bytu.

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.