Korek v interiéru pro hřejivou a útulnou atmosféru

zprostedkovatel
Maxima Reality
19.10.2021
zprostedkovatel Sdílet na Facebooku
Možná si je pamatujete ze školy nebo jako výzdobu domova ke konci minulého století - a nyní jsou zpět! Korkové nástěnky (i korek obecně) jsou znovu trendy a ani zdaleka nemusí připomínat socialistické retro. A jejich hlavní výhoda? Styling můžete měnit kdykoliv se vám zamane. Korek v interiéru však využijete nejen jako dekorace a najdete ho i tam, kde byste ho možná nečekali.
netradičně pojatá korková nástěnka

PODLAHA

Začněte od podlahy. Korek je přírodní materiál, a tak je vhodný pro alergiky či astmatiky, je příjemný na dotek a komfortní pro chůzi, tlumí vibrace a funguje jako hluková izolace. Kromě toho akumuluje teplo a prostor zatepluje nejen na pohled, ale při kvalitní pokládce reálně šetří výdaje za energie. Korkové podlahy jsou vysoce odolné a mají dlouhou životnost. Povrchová úprava může být dvojího typu – lakováním či aplikací folie.

korková podlaha

korková podlaha

 

OBKLAD

Stejně jako u podlah i v případě korkového obkladu oceníte především zvukovou a tepelnou izolaci materiálu, snadnou údržbu, jednoduchou instalaci a jedinečný vzhled, který do interiéru vnese prvek přírody. Díky pohlcování hluku je praktický především v dětských pokojích, ale můžete jej použít rovněž v koupelnách – je totiž odolný vůči vlhkosti. Dekorativní funkci plní sám o sobě, v nabídce dodavatelů jsou však i jeho varianty v nejrůznějších odstínech včetně těch mozaikových.

korkový obklad

korkový obklad

 

DEKORACE

Odolné, efektní a navíc zcela udržitelné – takové jsou dekorace z korku. Materiál je totiž získáván z kůry dubu korkového, která se od kmene odlupuje a je schopna znovu a znovu dorůst. Průměrná životnost těchto dubů je přibližně 150 let a kůra se během této doby může sklidit až 15x. Korek je navíc plně recyklovatelný.

V podobě dekorací se korek zpracovává především ve formě nástěnek, prostírání, podšálků nebo krabiček, zátek pro kuchyňské nádoby či podložek.

 

 

Zdroje:

https://www.thespruce.com/cork-flooring-pros-and-cons-1314688

https://www.digsdigs.com/cork-flooring-ideas/

https://www.architecturaldigest.com/gallery/cork-beautiful-practical-design-practice

https://www.zarahome.com

Obsah

Chci prodat nemovitost

  • prodáte 2x rychleji než jinde
  • navýšíte prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi zaplatí kupující
zprostedkovatel

Maxima Reality

Za 26 let své existence pomohla Maxima Reality více než 60 000 klientů. Jejím majitelem je od roku 2019 Vladimír Zuzák, pod jehož vedením se společnost profiluje jako realitní kancelář pro řešení životních situací. Maxima se dlouhodobě soustředí na vývoj inovativních služeb v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí, které zvedají úroveň českého realitního trhu.
  • prodáte 2x rychleji
  • můžeme navýšit prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi platí kupující

Chci prodat nemovitost

dum
  • odhad zpracujeme vždy zdarma
  • zjistíme aktuální tržní cenu v dané lokalitě
  • realitní specialista vám volá obratem

Chci odhad tržní ceny

odhad
Cookie popup