Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro vaše životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu, 8:30 - 19:00 hodin
CS | EN
CS   |   EN

Proč prodat nemovitost ještě letos

6 dobrých důvodů!

Dlouho se nevědělo, kdy splaskne realitní bublina. Majitele nemovitostí to vedlo k nekonečnému čekání na „ten nejlepší moment pro prodej“. Díky zákonodárcům a České národní bance jsme teď moudřejší. Koncem letošního roku skončí sen o vlastním bydlení těm kupujícím, kteří nedisponují vlastními prostředky. Realitní trh tedy čeká předvánoční bouře a zájem o nemovitosti se může dotknout stropu.

Majitelé nemovitostí v Praze už zažívají několik měsíců žně – první zájemci jim volají ihned po zveřejnění inzerátu, na prohlídkách se kupující předhánějí v tom, kdo vyjde majiteli vstříc. Mnozí jsou už dnes ochotni přislíbit, že sami zaplatí daň z nabytí, přestože tato povinnost přechází podle zákona na kupující až k 1. listopadu.

Zkrátka se rozneslo, že kupující si majitele musí hýčkat. A ceny nemovitostí, ty rostou nejrychleji za posledních pět let. Smlouvat o ceně si dávno nikdo netroufne.

Navíc se ukázalo, že renesanci zažívají poněkud nečekaně panelové byty – pokud jsou v dobrém stavu a v dobře občansky vybavené lokalitě. V centru Prahy se totiž prodávají dvoupokojové i třípokojové byty za ceny, které si běžné rodiny už nemohou dovolit. Historicky nejvyšší cenu tak zaplatí raději za panelák.

Velkou roli hrají banky

Všechny tyto trendy čeká na podzim prudké zesílení, protože pro mnohé kupující je konec roku poslední šancí na vlastní bydlení. Proč? Způsobila to souhra nových zákonů a opaření České národní banky. ČNB totiž doporučila zrušit stoprocentní hypotéky a omezit počet hypoték, které se pohybují v rozmezí 85–90 % kupní ceny. Od 1. listopadu navíc dopadne na kupující povinnost zaplatit 4% daň z nabytí (nad rámec kupní ceny).

V součtu to znamená, že by měli pokrýt alespoň 5–15 % kupní ceny z vlastních prostředků plus mít připraveny peníze na daň z nabytí. A tolik mnozí našetřeno nemají. Kdo nechce skončit v nájemním bydlení, musí stihnout nakoupit co nejdřív.

S kartami zamíchá i zákon

A je tu ještě další důležitý hráč, který má zájem na tom, aby kupující nakoupili ještě letos. Nový zákon o spotřebitelském úvěru totiž mění pravidla poskytování hypoték, která už nebudou pro banky tolik výhodná. Nyní chtějí prodat co nejvíce hypoték ještě za starých podmínek, a tak se marketingová kola rozjela na plno: kupující získají ještě nižší úrokovou sazbu s ještě delší fixací, pokud si vezmou úvěr do konce roku.

Úspěch toho všeho mají v rukou majitelé nemovitostí. Už dnes mají mnozí kupující problém najít v Praze odpovídající byt, na prohlídky se chodí i více než rok. Předvánoční bouře je proto tím „správným momentem“ pro všechny prodávající, kteří dosud vyčkávali. Teď je vaše chvíle – realitní trh potřebuje vaše nemovitosti a královsky se vám odmění. Na prodeji vyděláte historicky rekordní sumu.

6 důvodů proč prodat

1. Prodáte za úžasnou cenu Realitní trh zažívá historicky nejlepší období. Ať už jste koupili nemovitost kdykoli, nyní na prodeji dozajista vyděláte. Cenu nastavte odvážně a tržně.

2. Prodáte rychle Letos na podzim se skutečně nemusíte bát, že by se prodej vaší nemovitosti zbytečně protahoval. Nové podmínky pro kupující jsou příslibem rychlé akce.

3. Praha šílí po nemovitostech Kupující v Praze lačně čekají, až se nemovitosti objeví na realitních serverech. Po vašem bytě doslova skočí, protože potřebují stihnout koupit do konce roku.

4. Banky přilévají olej do ohně Kupující mohou získat úrokovou sazbu už od 1,29 % s fixací až na deset let a banky jim vyjdou všemožně jinak vstříc. Jen když se vše stihne do konce roku.

5. Získáte bankovní úschovu zdarma MAXIMA REALITY nabízí všem, kteří využijí služby jejích hypotečních specialistů, bankovní úschovu zdarma. Bezpečnějšího schovatele nenajdete.

6. Stěhování nemusíte vůbec řešit Jestli vám při slově stěhování vstávají vlasy na hlavě, nebojte se. Získáte slevu na služby stěhováků, kteří všechno vyřeší za vás dříve, než řeknete „krabice“.

 

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.