Prodej a pronájem nemovitostí ve virtuální realitě

zprostedkovatel
Ing. Vladimír Zuzák
26.4.2020
zprostedkovatel Sdílet na Facebooku
Maxima Reality oznamuje oficiální partnerství se Somnium Space, platformou virtuální reality postavenou na blockchainu Ethereum. Cílem spolupráce je přiblížit realitní trh ve virtuální realitě (VR) široké veřejnosti. V Somnium Space se již běžně draží stavební parcely. Naposledy padl rekord před týdnem, když se prodala jedna virtuální Estate za rekordních 27.500$ (700 000 Kč).
Prodej nemovitostí ve virtuální realitě

Maxima Reality i Somnium Space věří v budoucnost vlastnictví a správu pozemků a nemovitostí ve virtuální realitě. Chtějí proto široké veřejnosti nabídnout ještě lepší uživatelský zážitek z virtuální reality a přenést zajeté obchodní modely do virtuálního světa. „Maxima Reality jako přední hráč na realitním trhu v České republice pomůže do našeho virtuálního světa přenést své hluboké znalosti a zkušenosti z trhu. Díky jejím odborníkům umožníme občanům Somnia Space dostat ekonomiku v našem světě na další úroveň,“ říká Artur Sychov, zakladatel a CEO Somnium Space.

Pronájmy, prodeje i architektonické služby ve virtuální realitě

V rámci virtuálního světa nabídne Maxima Reality několik oficiálních služeb. Konkrétně bude v Somnium Space pronajímat parcely nebo poskytovat profesionální architektonické služby pro majitele pozemků VR. Zároveň se na ni mohou lidé obrátit, pokud budou potřebovat klasické makléřské služby. Těmi bude Maxima ve hře propojovat prémiové kupující a prodávající uživatele.

Náhled do Somnium Space VR světa, označena virtuální Estate, která se prodala za rekordních 700 000 Kč.

Už nyní v Somnium Space aktivně funguje zhruba 1000 aktivních a vracejících se uživatelů a celkový počet stažení už dosáhl hodnoty 50 000. Uživatelé, kteří denně nakupují a prodávají pozemky a herní assety, generují týdenní obrat přes 2.5 milionu korun v Somnium ekonomice.

V Somniu už působí řada značek, jako je Pimax výrobce VR headsetů, pozemky zde má nakoupené i pražská firma VRgineers a spousta dalších malých a středních podniků z celého světa, které využívají své pozemky jako virtualní sídla, meeting roomy či reklamní plochy. Pozemky se zde běžně draží v řádu několika tisíc dolarů. Doteď zde ale chyběla renomovaná realitní kancelář.

„Poskytovat naše profesionální služby i ve virtuální realitě pro nás představuje velikou příležitost, kterou vnímám jako důležitý krok v našem rozvoji. Už delší dobu sleduji realitní dění v rámci Somnium Space, které nabírá na síle. Uskutečňují se zde obchody na vysoké úrovni se zajímavými transakcemi. Moc se na tuto ojedinělou spolupráci těším,“ uvádí Vladimír Zuzák, generální ředitel Maxima Reality. Aktuálně už Maxima nakupuje v Somnium Space digitální pozemky, kde plánuje vybudovat svou virtuální centrálu a nabízet ukázky budov ve virtuální realitě.

–> Otázky a požadavky týkající se nemovitostí a pozemků ve virtuální realitě nám posílejte na somniumspace@maxima.cz.

Somnium Space

Somnium Space funguje již od roku 2017 a momentálně má centrálu v Praze. Společnost má zaměstnance po celém světě a neustále hledá talentované VR a Blockchain vývojáře, kteří sdílí vizi vybudovaní virtuální Metaverse. Somnium Space je VR svět postavený na blockchain technologii, svět, kde si kdokoliv může koupit pozemky, stavět nebo importovat objekty a snadno zpeněžit své vize a nápady. Dlouhodobou vizí Somnium Space je vytvoření virtuálního prostředí, které doplní naši realitu a je plné nových zážitků a možností seberealizace. Somnium Space je svět dostupný napříč všemi platformami, umožňuje uživatelům zažít jeden, neustále se rozšiřující, svět, který je tvořen uživateli. V kombinaci s blockchain ekonomikou je Somnium Space prvním krokem k opravdovému “Metaverse”.

Maxima Reality

Maxima Reality je česká realitní kancelář, která poskytuje kompletní služby při prodeji a pronájmu nemovitostí. Za 22 let své existence pomohla více než 53 000 klientů. Jejím majitelem je od roku 2019 Vladimír Zuzák, pod jehož vedením se společnost profiluje jako realitní kancelář pro řešení životních situací. Maxima se dlouhodobě soustředí na vývoj inovativních služeb v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí, které zvedají úroveň českého realitního trhu. Zároveň klientům poskytuje výjimečně solidní zázemí, kde se každé nemovitosti věnuje profesionální tým sestavený z právníků, realitních a inzertních specialistů, designérů, grafiků a fotografů, finančních poradců a techniků.

Zdroje

https://www.lupa.cz/clanky/vladimir-zuzak-maxima-investice-do-vr-pozemku-se-nam-letos-vrati-a-zacnou-vydelavat/
https://www.czechcrunch.cz/2020/05/maxima-spousti-prodej-nemovitosti-ve-virtualni-realite-somnium-space-pozemky-se-tam-drazi-i-za-stovky-tisic-korun/

Chci prodat nemovitost

  • prodáte 2x rychleji než jinde
  • navýšíte prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi zaplatí kupující
zprostedkovatel

Ing. Vladimír Zuzák

Vladimír Zuzák je majitelem a ředitelem realitní kanceláře MAXIMA REALITY, která působí na pražském realitním trhu 26 let. Zuzák je všestranným znalcem realitního trhu. Zkušenosti v oblasti financí a realit sbíral například v ING a Hypocentru Modré Pyramidy. Po dobu 10 let zastával pozici obchodního ředitele ve FINEP HOLDING Group. Zuzák kritizuje nedostatečnou regulaci realitního byznysu, prosazuje vyšší standardy ochrany prodávajících i kupujících. Je autorem řady poradenských článků o realitním trhu na Peníze.cz, má profil na Linkedin.
  • prodáte 2x rychleji
  • můžeme navýšit prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi platí kupující

Chci prodat nemovitost

dum
  • odhad zpracujeme vždy zdarma
  • zjistíme aktuální tržní cenu v dané lokalitě
  • realitní specialista vám volá obratem

Chci odhad tržní ceny

odhad
Cookie popup