Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro vaše životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu, 8:30 - 19:00 hodin
CS | EN
CS   |   EN

Prodejte přes nás výhodně váš dům

Ušetřím vám čas i starosti!

JUDr. Monika Kaňková, Ph.D., vystudovala Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze a právním převodům se v Maximě věnuje již třináctým rokem. Za tu dobu vypracovala více než 2 500 kupních smluv a už jedenáctkrát se díky svým schopnostem, znalostem a vysokému pracovnímu nasazení stala i nejlepším právním převodcem společnosti. Její odbornost a profesionalitu oceňují nejen zaměstnanci a realitní specialisté, ale hlavně klienti.

Jaké okolnosti vás přivedly do Maximy?

Maximu jsem poznala díky svým známým, kteří zde kupovali byt a požádali mne, jako právníka, abych jim zkontrolovala kupní smlouvu. Při této příležitosti jsem se seznámila s makléři a zaměstnanci v Maximě. Líbilo se mi prostředí i lidé, kteří tady pracovali. Takže když jsem zjistila, že Maxima hledá další právníky do týmu, přihlásila jsem se do výběrového řízení, které jsem vyhrála. Tak začala moje kariéra právního převodce v Maximě, kde jsem již téměř třináct let.

Co obnáší práce právního převodce v MAXIMA REALITY?

Kromě znalosti realitního práva, která je samozřejmostí, musí být právní převodce v Maximě duchem tak trochu i obchodník. Musí ho bavit práce s lidmi, musí být časově flexibilní a stejně jako realitní makléři pracovat na 110 %. Jsem zvyklá být lidem neustále k dispozici, na telefony a e-maily reagovat obratem a s maximálním nasazením. S klienty se vidím již při podpisu rezervační smlouvy a celým obchodním případem je provázím až k převodu nemovitosti na nového majitele a výplatě kupní ceny prodávajícímu. Tím však servis naší realitní kanceláře nekončí. Maxima pomáhá i se samotným předáním nemovitosti a podáním přiznání k dani z nemovitých věcí. Naším zájmem je zrealizovat obchodní případ co nejkvalitněji a v co nejkratším čase tak, aby obě strany, prodávající i kupující, byly spokojeny.

Co přinesly změny spojené s novým občanským zákoníkem?

Na nový občanský zákoník se dlouho čekalo. Na rozsáhlé legislativní změny jsme se již v loňském roce v Maximě připravovali a museli jsme se je naučit. Myslím si, že spousta realitek ve znalosti nového zákoníku i dalších legislativních změn pokulhává. Když nám například klient předloží ke kontrole smlouvy připravené jinou realitkou, na než mají navazovat naše obchodní smlouvy, zjistíme, že některé zásadní změny občanského zákoníku tyto realitní kanceláře vůbec nepochytily.

Žádají vás často bývalí klienti o kontrolu smluv, které uzavírají u jiných kanceláří?

Ano, lidé se na nás často obrací s prosbou o pomoc, protože služby, které u nás považovali za standardní a normální, u jiné realitní kanceláře nenašli. Nejčastěji se tak stává, pokud přes nás prodají dům nebo byt a následně kupují nemovitost u někoho jiného. Pak nám posílají smlouvy, abychom jim je zkontrolovali a případně je upravili, či dokonce přepsali.

Jaké jsou nejčastější chyby ve smlouvách, které opravujete?

Často nebývá v pořádku již samotný předmět smlouvy, nejsou správně nastaveny podmínky úschovy peněz, podmínky výplaty kupní ceny a způsob doplácení úvěru. Také se setkávám s použitím nesprávných formulářů pro vklad nebo výmaz práv na katastrální úřad. Takto zásadní chyby mohou vést až k vážnému ohrožení celé obchodní transakce.

Jaký je podle vás největší rozdíl mezi kvalitní velkou kanceláří, jako je Maxima a nekvalitní realitkou?

V Maximě vše funguje jak na drátkách, všechno na sebe navazuje. Najdete zde odbornost, spolehlivost, preciznost, rychlost a celkovou flexibilitu. V nekvalitní, obzvláště malé realitce dělají všichni všechno, ne vždy mají na to hned čas, a hlavně jim chybí základní právní povědomí, mají nedostatečné znalosti problematiky a chybí jim zkušenosti. My máme vlastní tým pěti právníků, mnoho zkušených realitních specialistů s více než desetiletou praxí a poskytujeme i daňové poradenství. Naše finanční konzultantka Petra Štroblová pracuje v této branži již osm let a patří mezi špičku v oboru. V roce 2012 se stala nejlepším externím spolupracovníkem České spořitelny a pravidelně se také umisťuje na předních příčkách jako nejlepší externí hypoteční specialista společnosti Gepard Finance. Pro kvalitní prezentaci nemovitostí spolupracujeme s pěti profesionálními fotografy, propagaci a inzerci nemovitostí se věnuje skvělý tým marketingových specialistů a grafiků. V Maximě je vše nastaveno tak, aby na sebe jednotlivé kroky prodeje rychle a plynule navazovaly a aby byl obchodní případ uzavřen rychle a bezpečně.

Za třináct let jste již musela uzavřít tisíce smluv, na které obchodní případy vzpomínáte ráda?

Těch je hodně (úsměv). Setkávám se se spoustou zajímavých lidí, někteří nám svěří své životní osudy a často se nám ozývají i po uzavření obchodu a dávají nám vědět, jak se jim daří, jak bydlí nebo že se jim narodilo už miminko. To jsou všechno momenty, které mě potěší, protože mám pocit, že jsme byli a jsme součástí jejich širší rodiny. Pro některé jsme dokonce i rodinnou realitkou. Stává se, že u nás lidé kupují byt pro sebe, pak pro babičku a nakonec i pro děti. Také již máme dlouhodobé partnery – menší developery, kteří se k nám vracejí a prodávají přes nás své projekty opakovaně. Na tato jednání se vždy těším, jsou velmi přátelská a milá. Lidé nám důvěřují, vědí co, od nás mohou očekávat a že vše dopadne dle jejich představ a požadavků.

A ve kterých situacích vám vyskočí adrenalin?

Nejnáchylnější na komplikace jsou akce „kulový blesk“, kdy řešíme převod několika na sebe navazujících obchodů. Všechny procesy musíme sladit, aby na sebe plynule navazovaly. Pokud se některý článek v takto dlouhém řetězci zkomplikuje, to pak adrenalin vyskočí opravdu vysoko. To všechno ale k profesi právního převodce patří. Zatím se mi podařilo všechny komplikace zvládnout! Člověk musí umět vzniklé problémy okamžitě řešit, jít do všeho s maximálním nasazením a být rychlý a profesionální. Přitom je však důležité, aby vše probíhalo pro klienty v přátelské a klidné atmosféře, abychom na ně nepřenášeli napětí, aby neměli pocit stresu a měli jistotu, že vše dobře dopadne. V novém občanském zákoníku jsme “kovaní”.

Které komplikace nastávají nejčastěji?

Třeba nesmyslná exekuce, například za zapomenutou pokutu za parkování. V tom momentě nastává složitá mašinérie s exekutory, kteří nebývají vůči klientům vždy vstřícní a flexibilní. Další komplikace mohou nastat například při koupi dražší nemovitosti. Lidé si zažádají sami o hypotéku v bance a v průběhu obchodní transakce pak zjistí, že jim banka úvěr zamítla. V tomto momentě je potřeba pomoc našeho vlastního finančního konzultanta, který dělá pro získání hypotéky maximum. Naši finanční konzultanti jsou v tomto neskuteční! Vymýšlí možné i nemožné, kombinují různé varianty, oslovují bankovní ústavy, jen aby hypotéka dopadla a lidé dostali úvěr za maximálně výhodných podmínek. Jsem vždy klidnější, pokud se o úvěr starají naši specialisté, protože mám okamžitou zpětnou vazbu o průběhu řízení, a jak jsem již říkala, naši finanční konzultanti jsou opravdu zkušení a najdou vždy pro klienta to nejvýhodnější řešení.

Vzpomenete si na svůj nejrychlejší převod nemovitosti?

Někdy, když se nám podaří podmínky obou stran (kupujícího a prodávajícího) dohodnout hned při prvním společném jednání v rámci rezervační smlouvy a pokud má kupující k dispozici hotovost a právně je vše v nejlepším pořádku, může být obchod uzavřen během jednoho dne. Vzpomínám si, že jsme prodávali byt v Praze 4 a mladé rodině, která byt kupovala, končil pronájem. Potřebovali byt rychle koupit a přestěhovat se. Měli k dispozici hotovost, převod bytu trval od podpisu rezervační smlouvy po podání návrhu na vklad na katastrální úřad 24 hodin. To se stává ale jen velmi zřídka.

Proč by lidé měli využít při prodeji nemovitosti služeb MAXIMA REALITY a neprodávat přes malou realitku, nebo dokonce na vlastní pěst?

Dobrá realitní kancelář celý proces prodeje zjednoduší a urychlí. Pomůžeme Vám nastavit správnou prodejní cenu, nemovitost prověříme a případné závady, jako jsou například exekuce, zástavy nebo nezkolaudované vedlejší stavby, pomůžeme odstranit, aby byla nemovitost po právní stránce v pořádku a připravena na prodej. Nemovitost dále necháme nafotit profesionálním fotografem a kvalitně ji zainzerujeme ve všech důležitých mediích a také na našich webových stránkách, které jsou svou návštěvností srovnatelné s menšími celorepublikovými realitními servery. Naši makléři provádějí prohlídky se zájemci, na kterých poskytují správné a odborné informace. Počet prohlídek je závislý na atraktivitě nemovitosti a lokality, dále na technickém stavu nemovitosti, a hlavně na výši kupní ceny. Někdy se zájemce o koupi najde již při prvních prohlídkách, jindy musí makléř absolvovat desítky schůzek, aby zájemce o koupi našel. Před podpisem rezervační smlouvy náš hypoteční specialista prověřuje bonitu zájemce o koupi a následně zajišťuje výhodnou hypotéku.Vypracujeme kvalitní kupní smlouvy a další potřebnou smluvní dokumentaci, domluvíme úschovu a složení kupní ceny, podáme návrh na vklad na příslušný katastrální úřad a po zápisu vkladu zajistíme bezchybné vyplacení kupní ceny prodávajícímu. Asistujeme i při samotném předání nemovitosti a pomůžeme s vypracováním přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí. Věřím, že každý uvítá službu, která je takto komplexní a provede jej prodejem od začátku až do úspěšného konce.

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.