Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro vaše životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu, 8:30 - 19:00 hodin
CS | EN
CS   |   EN

Rychlý prodej bytu kvůli koronavirové krizi. Jak získat peníze ihned?

První týdny koronavirové krize přinesly zvýšený zájem o rychlé zpeněžení nemovitostí. Je možné získat část peněz z prodeje předem? Kolik vás bude stát okamžitý výkup? A stihnete prodat před plošným poklesem cen o 15 – 20 %, který předvídají ekonomové?

Firmy i soukromé osoby hledají cestu z ekonomické krize, která na ně doléhá kvůli koronavirové pandemii. Řada podnikatelů chce využít peníze z prodeje nemovitostí, aby překlenuli karanténu a měli na mzdy, nájmy atd. Jindy je zase prodej nevyhnutelný pro záchranu rodinného rozpočtu. Důvodem pro prodej může být i neschopnost splácet hypotéku a další finanční problémy.

V neposlední řadě jdou do prodeje taky byty z Airbnb, Bookingu a dalších platforem pro krátkodobé pronájmy, jejichž budoucnost je nejistá. Jejich majitelé musí rychle řešit výpadek v příjmech (více si o tom přečtěte tady).

Tři scénáře pro rychlé zpeněžení nemovitosti

Jak tedy postupovat v čase koronavirové krize, pokud potřebujete finanční prostředky co nejdřív? Nabízíme tři scénáře prodeje nemovitosti:

Expresní výkup

Nejrychlejší cesta, kdy dostanete peníze prakticky do druhého dne. Vaši nemovitost koupí přímo realitní kancelář. Za rychlost se ovšem v tomto případě platí, různé RK si často za výkup strhnou 20 – 45 % z tržní ceny nemovitosti. V Maximě usilujeme o to, abychom vám mohli vyplatit maximální možnou částku, pokud se rozhodnete pro výkup nemovitosti. Aktuálně vykupujeme za 90 % z tržní ceny. Zbývajících 10 % si prostě musíme strhnout, protože jdeme kvůli očekávanému poklesu cen do značného rizika.

–> Podívejte se, za jakých podmínek vykupujeme nemovitosti.

50 % z ceny předem

Ideální varianta, když vám stačí dostat předem 50 % z ceny nemovitosti. Znamená to několik milionů na ruku. Polovinu peněz vám totiž umíme v Maximě vyplatit hned po podpisu zprostředkovatelské smlouvy, ještě než začneme prodávat vaši nemovitost. Zbytek peněz dostanete standardně po úspěšném převodu. Přitom nejde o výkup, tedy majitelem zůstáváte vy po celou dobu, kdy hledáme zájemce o koupi. Zaručujeme, že to celé nepotrvá déle než šest měsíců. Důležité je, že v tomto scénáři neprodáváte pod cenou.

–> ­Zjistěte si, jak funguje výplata půlky z tržní ceny předem.

Maximálně rychlý prodej

Třetí variantou je standardní prodej, kdy se urychlí hledání zájemce o koupi. V Maximě jsme na to specialisté. Podle statistik z realitního trhu za rok 2019 se nemovitosti u nás prodávají dvakrát rychleji než jinde. Jak to děláme? Nemovitost perfektně připravíme na focení, precizně odhadneme tržní cenu, inzerujeme na všech významných realitních serverech a nabízíme ji v naší vlastní síti více než 10 000 aktivně poptávajících klientů.

–> Tady vysvětlujeme, proč prodáváme rychleji než konkurence.

Potřebujete to probrat? Během koronavirové krize Vám rádi poradíme na bezplatné lince 800 111 555.

Rychlý prodej – na co si dát pozor?

Když spěcháte na peníze, jste vždycky víc zranitelní, máte slabší pozici pro vyjednávání. To je jednoduché pravidlo realitního trhu. Zároveň si nemůžete dovolit chyby, protože nemáte čas. Na základě zkušeností našich klientů doporučujeme dát si pozor na následující věci:

– Za prvé, nepouštějte se do prodeje bez realitky. Epidemie koronaviru, ekonomická krize, časový stres, to nejsou dobré podmínky pro amatérský prodej. Vyberte spolehlivou realitní kancelář, která zařídí vše za vás a díky které budete moci sledovat prodej z domova.

Online poradna – realitní trh a koronavirus

Za druhé, neprodávejte zbytečně pod cenou, dokud to není opravdu nutné. Snížit cenu je ověřená metoda, jak rychle sehnat zájemce o koupi, ale není to vždycky nutné. Zájem o prohlídky za koronavirové karantény není velký, ale v Maximě vám dokážeme kupujícího sehnat.

– Za třetí, neslevujte z nároků na bezpečnost celé transakce. Karanténa a zvýšená bezpečnostní opatření mohou zkomplikovat nastavení oboustranně výhodných podmínek pro podpis smluv, výplatu kupní ceny nebo předání nemovitosti. V Maximě máte právní servis zdarma.

– A nakonec, s prodejem neotálejte. Nejpozději do tří měsíců od vyhlášení karantény začne postupný pokles cen nemovitostí. Ceny klesnou podle našeho odhadu o 15 – 20 % (co se bude dít vysvětlujeme v této infografice). Do té doby je ještě čas prodat za stávající vysoké ceny, protože realitní trh nyní stagnuje, ale je třeba jednat rychle.

ZDARMA: Profesionální odhad ceny nemovitosti! Stačí kliknout ZDE

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.