Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro všechny životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu
CS | EN
CS   |   EN

Srovnání hypoték: Úroková sazba od 1,59 %

Nedávno ještě sen, dnes realita

Hypoteční specialistka Petra Štroblová z MAXIMA REALITY poskytuje finanční poradenství klientům již 13 let. Takhle nízké úrokové sazby ještě nezažila.

Úrokové sazby jsou na historických minimech. Když půjdu přímo do banky a budu si vyřizovat hypotéku sama, dostanu taky 1,59 %?

Důležité je u těchto krásných sazeb slovíčko „od“ – super výhodnou sazbu nedostane od banky každý klient. Přestože s nízkými sazbami se snižují i nároky na bonitu klientů, konečná výše úrokové sazby záleží na mnoha faktorech.

Proč by se měli klienti obracet raději na vás než na banku? Jak konkrétně jim můžete coby hypoteční specialistka pomoci?

Pracovala jsem nějakou dobu v bance a můžu vám říct, že když se poradíte se svojí bankovní poradkyní, nebude mít přehled o konkurenčních nabídkách. Neporadí vám nejideálnější produkt na trhu, bude se snažit vám prodat ten svůj.

Coby poradce sledujete nezávisle nabídku všech bank, dokážete s nimi ale vyjednat i lepší podmínky?

Mnohdy ano. Několikrát se mi už stalo, že banka udělila mému klientovi výjimku, kterou sám nedostal. Je to výsledek mé třináctileté spolupráce s většinou bank. Já se za klienta postavím, pokud vím, že bude schopen úvěr splácet, a banka mi důvěřuje.

Už jste někomu úvěr naopak rozmluvila?

Naposledy minulý týden. Doporučila jsem paní, aby zůstala ještě rok raději v nájmu. Moje role je nejen získat co nejnižší sazbu, ale především ochránit kupující, aby nešli s úvěrem úplně na krev, aby si na sebe nevzali příliš vysoké riziko. Riziko, že kupující nedostane úvěr, se hodně týká i prodávajících. Určitě. Je výhoda, pokud se můžeme postarat o celý proces včetně financování. Prodávající má větší jistotu, že kupující skutečně dostane úvěr, a tedy vyplatí kupní cenu celou a včas. Časová jistota bývá často pro prodávající velmi důležitá, a pokud zajišťuji klientům financování já, vždy čas pečlivě hlídám.

Vrací se za vámi klienti, když později chtějí hypotéku refinancovat?

Ano, poskytujeme služby všem klientům bez ohledu na to, jestli právě prodávají nebo kupují nemovitost. A pokud si dnes u nás někdo vezme hypotéku, může si být jist, že mu pomůžeme po skončení fixace nastavit znovu ty nejvýhodnější podmínky. Finanční poradenství je samozřejmě vždy zdarma.

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.