Znovuzrození českého skla

zprostedkovatel
Maxima Reality
24.11.2021
zprostedkovatel Sdílet na Facebooku
Sklářství je neodmyslitelnou součástí české historie. Již od 13. století se pod zlatými českými ručičkami rodily jedny z nejkvalitnějších skleněných výrobků známé po celé Evropě. V současnosti se sklářská tradice dostává zpět do povědomí hlavně díky modernímu pojetí, o které se starají mladí čeští designéři. Představujeme vám pět projektů, které vzdávají hold řemeslu a jejichž skleněná díla chcete mít doma (nebo najít pod stromečkem).
Znovuzrození českého skla

Bomma

Bomma je značka ze Světlé nad Sázavou, která se od roku 2012 specializuje na výrobu světel. Díky speciální technologii a užití českého křišťálu vznikají pod jejich vedením designové kousky, které mají svou nezaměnitelnou estetiku.

 

Světla značky Bomma

Světla značky Bomma

 

František Jungvirt

František Jungvirt je zástupce nejmladší generace designérů a malířů skla. Nadějný student pražské UMPRUM svým přístupem k návrhům váz, které jsou v jeho tvorbě dominantou, baví nejen nás, ale i zahraniční zákazníky. Se svou značkou KLIMCHI boduje na mezinárodním trhu a není se čemu divit.

 

Vázy Františka Jungvirta

Vázy Františka Jungvirta

 

Aromalampa 27ascent

Lenka Kerlická je v českém prostředí známá hlavně díky tvorbě svých šperků pod značkou 27JEWELRY. V roce 2020 však představila novinku z jiného soudku. S designerkou Eliškou Monsportovou vytvořily exkluzivní skleněné aromalampy, kdy každá je vyrobena pouze v jediném originále.

 

Aromalampa 27ASCENT

Aromalampa 27ASCENT

 

Studio KAKAO

Studio KAKAO vdechuje život starým skleněným stínidlům lamp. Architektka Monika Nováková, zakladatelka značky, objíždí zapadlá vetešnictví a hledá poklady, na které sedá prach, aby je spolu s dvěma produktovými designery vrátila do hry. Díky dílně v Hradci Králové tak nádoby dostávají díky poklopům a podstavcům nové využití.

 

Skleněné objekty studia Kakao

Skleněné objekty studia Kakao

 

Flakóny na parfém

Kateřina Šantrochová, která stojí za značkou parfémů Scent Roche, spojila síly s designerkou Eliškou Monsportovou (ano, autorka aromalamp 27ascent, o které určitě ještě mnohokrát uslyšíme) a společně vytvořily ručně foukané flakóny na parfém. Byť malé, ale výrazné nádobky jsou díky svému preciznímu a originálnímu provedení neobvyklým užitným, ale i dekorativním prvkem, který se bude na vaší toaletce vyjímat.

 

Flakóny na parfém Scent Roche

Flakóny na parfém Scent Roche

 

Zdroje:

https://www.bomma.cz/lighting/blimp

https://www.frantisekjungvirt.com/

https://www.instagram.com/27ascent/

https://27ascent.com/aromalampy/

https://studiokakao.com/

https://scentroche.com/Flakony-Perfume-bottles

https://www.bomma.cz/lighting/blimp

Obsah

Chci prodat nemovitost

  • prodáte 2x rychleji než jinde
  • navýšíte prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi zaplatí kupující
zprostedkovatel

Maxima Reality

Za 26 let své existence pomohla Maxima Reality více než 62 000 klientů. Jejím majitelem je od roku 2019 Vladimír Zuzák, pod jehož vedením se společnost profiluje jako realitní kancelář pro řešení životních situací. Maxima se dlouhodobě soustředí na vývoj inovativních služeb v oblasti prodeje a pronájmu nemovitostí, které zvedají úroveň českého realitního trhu.
  • prodáte 2x rychleji
  • můžeme navýšit prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi platí kupující

Chci prodat nemovitost

dum
  • odhad zpracujeme vždy zdarma
  • zjistíme aktuální tržní cenu v dané lokalitě
  • realitní specialista vám volá obratem

Chci odhad tržní ceny

odhad
Cookie popup