Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro všechny životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu
CS | EN
CS   |   EN

Jak zvýšit cenu nemovitosti těsně před prodejem? 

Pokud prodáváte nemovitost, je jasné, že za ni chcete utržit co nejvyšší možnou cenu. Není tedy na škodu ji trochu vyzdobit, zkrášlit, prostě ji ukázat v tom nejlepším možném světle, aby byl zřejmý její potenciál. Má ale třeba cenu ještě i rekonstruovat? Spíše ne. Cenu nemovitosti by to mohlo zvýšit jen nepatrně a vás to bude stát dost peněz a energie, které se vám ani nevrátí. Navíc některé prvky rekonstrukce by nemusely být podle představ kupujícího a byl by to zbytečný náklad. Jak tedy postupovat efektivně?

Tajemstvím navýšení prodejní ceny je dokonalá prezentace a základem dokonalé prezentace je služba zvaná home staging. Tato služba dokáže z každé nemovitosti dostat maximum a je přitom naprosto jedno, zda prodáváte novostavbu nebo starý byt v paneláku po prarodičích.

Designéři opravdu umějí zázraky. Během poměrně krátké doby dokážou přetvořit každý interiér v horké zboží, o které se kupující poperou. Ukážeme vám na pár příkladech, jak konkrétně home staging funguje.

Prodáno za 24 hodin

Garsonka v Praze-západ nebyla na první pohled ničím výjimečná. Majitelé se stěhovali do většího, a tedy potřebovali získat z prodeje co nejvíce peněz a zároveň prodat rychle. Abychom docílili požadavků klienta, bylo potřeba byt zásadně odlišit od všech ostatních na realitních serverech. Doporučili jsme tedy v bytě udělat foto staging – tedy profesionální přípravu pro nafocení nemovitosti a prezentaci na realitních serverech. Designéři byt během několika hodin přeměnili v doslova horké zboží. I přestože byla nemovitost v porovnání s podobnými nemovitostmi dražší, foto staging a kvalitní prezentace odvedly svoji práci. Během prvního dne se ozvalo 15 zájemců a již druhý den kupující podepsali rezervační smlouvu.

Majitelka bytu byla prací designérů doslova nadšená. O profesionální přípravě nemovitosti pro nafocení a prezentaci od nás slyšela poprvé a byla velmi překvapená nejen samotnou proměnou interiéru, ale i prodejním výsledkem, který na sebe nenechal dlouho čekat. Fotografie upraveného bytu si nechala na památku.

Službu foto staging poskytujeme při exkluzivní spolupráci svým klientům zdarma.

Jak vypadal byt před foto stagingem:

Fotografie po foto stagingu:

Cenu jsme zvýšili o 265 tisíc

Na dalším příkladu bychom vám rádi ukázali, co dělat, když potřebujete prodat starší nemovitost (například když zdědíte byt po prarodičích). Při pohledu na fotografie bytu před zásahem designéra by někteří z vás mohli říci, že je tato nemovitost ke kompletní rekonstrukci. Pokud jste domácím kutilem a chcete nemovitost před prodejem zrekonstruovat pro svůj lepší pocit, bránit vám v tom nebudeme. Každopádně bychom vás rádi upozornili na to, že investice vložené do rekonstrukce se vám s největší pravděpodobností jen horko těžko zaplatí. O větším výdělku z prodeje nemůže být ani řeč.

Naopak home staging se vám nejen zaplatí, ale i dokonce několikanásobně vyplatí. Stejně tak tomu bylo i u dvoupokojového bytu v Modřanech. Tento byt měl velký handicap a současně i velký potenciál.

Fotografie bytu před úpravou:

Majitel prodával byt nezařízený, přesně ve stavu, ve kterém se z něj odstěhoval. Holé stěny, původní podlaha a stará oprýskaná omítka nedávaly tomuto bytu moc velkou šanci na prodejní trhák. Pokud by se v něm ale udělaly drobné opravy, vymaloval se a vybavil nábytkem, mohl by na realitních serverech zaujmout, a navíc bychom si mohli dovolit i zvednout cenu o pár set tisíc.

Po konzultaci možností s majitelem bylo rozhodnuto. Designéři se dali do práce a během několika dnů proměnili interiér k nepoznání. Posuďte sami.

Fotografie nemovitosti po úpravě:

I bez zásadních rekonstrukcí dokázali designéři z vybydlené dvougarsonky vykouzlit příjemné prostředí, které kupující okouzlilo na první pohled. Po necelém měsíci jsme podepisovali s kupujícím rezervaci na částku, která byla oproti původní ceně o 300 tisíc vyšší. Po odečtení nákladů na home staging majitel díky naší službě vydělal o 265 tisíc víc.

NÁŠ TIP

Proč se nevyplatí nemovitost před prodejem zrekonstruovat?

Majitelé nemovitostí se pouštějí do rekonstrukcí bytu před prodejem s vidinou vyššího zisku. Často se však bohužel stane, že se jim investice do rekonstrukce ani nevrátí. Pokud nemáte spolehlivé a šikovné řemeslníky, bude vás stát spoustu času, starostí a peněz a navýšení prodejní ceny ve finále pokryje jen tak tak vaše náklady. Nehledě na to, že se váš osobní vkus nemusí trefit do vkusu kupujícího – někomu se líbí decentní barvy, jiný touží po výrazných dlaždičkách nebo červené kuchyni. Často se také stává, že si nový majitelé do koupené nemovitosti pořizují novou kuchyň nebo mění vybavení koupelny. Mnohem lepší je tedy ponechat byt v původním stavu, vymalovat a zajistit nezbytné drobné opravy (utáhnout kapající kohoutek, opravit spáry mezi kachličkami, vyměnit poničené kliky nebo vyčistit fleky na koberci). Zkrátka zabránit tomu, aby nemovitost působila dojmem, že je ve špatném stavu.

Podobně jako v Modřanech jsme zútulnili i třípokojový byt v Praze 8 − Troje. V tomto případě jsme dokázali pomocí home stagingu vydělat majiteli dokonce o 400 tisíc víc.

Ukázka přeměny bytu v Praze 8

Službu home staging jsme do svého portfolia zařadili již v roce 2014 a o tom, že profesionální příprava nemovitosti na prodej ukáže nemovitost v tom nejlepším světle, dokáže zájemce nadchnout a naladit do toho správného kupujícího módu, jsme se přesvědčili v praxi již mnohokrát. Jednou se nám dokonce stalo, že se majiteli práce designérů a úprava interiéru natolik zalíbila, že se rozhodl v bytě zůstat a prodej zrušil.

Z vlastní zkušenosti víme, že kvalitní příprava nemovitosti a prezentace pomáhají prodat nemovitost rychleji a za více peněz. Komplexní home staging dokonce dokáže zvýšit cenu nemovitosti v průměru o 15 %.

Pokud tedy uvažujete o prodeji nemovitosti, je pro vás home staging ideální službou, jak za málo nebo nic (v Maximě nabízíme základní službu tedy foto staging všem svým klientům při exkluzivní spolupráci zdarma) získat víc.

Oslovte tedy před prodejem profesionální firmu nebo si domluvte bezplatnou konzultaci s realitní kanceláří, která tuto službu poskytuje. Zkušený realitní makléř vám poradí, který typ přípravy nemovitosti té vaší nejvíc pomůže a jaký efekt můžete očekávat.

CHCI ZAJISTIT FOTO STAGING PŘI PRODEJI NEMOVITOSTI ZDARMA