ONLINE ODHAD NEMOVITOSTI ZDARMA

[content_odhad_nemovitosti_inline]

Jak připravujeme odhad ceny nemovitosti?

Pracujeme s databázemi realitních kanceláří, které mají za sebou desítky tisíc prodaných nemovitostí. Využíváme cenové mapy, kde se pro konkrétní lokality zobrazují skutečné prodejní ceny nemovitostí, jak jsou zaznamenány v katastru nemovitostí. Každý odhad nemovitosti u nás zpracovávají realitní specialisté, kteří mají letité zkušenosti z realitního trhu v Praze a okolí.

Tržní cena nemovitosti   

V čem je online odhad od Maximy lepší než laické srovnání cen podle realitních serverů? Pro správné určení tržní ceny nemovitosti je zásadní rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou.

Nabídková cena nemovitosti

Z realitních serverů zjistíte, za kolik se nemovitosti nabízejí. Ale pozor - nedozvíte se nic o tržní ceně. Nevíte, jak dlouho inzeráty visí, jaký je o ně zájem ani za kolik se nemovitosti prodaly. A proto nepoznáte, která nabídková cena byla příliš vysoká, která nízká a která byla určena správně.

Prodejní cena nemovitosti

Abyste určili optimální tržní cenu, potřebujete znát skutečně realizované, tedy prodejní ceny nemovitostí. Ty jsou zaznamenané v katastru nemovitostí a díky cenovým mapám si je v Maximě dokážeme zobrazit podle konkrétních lokalit. Díky tomuto přesnému statistickému nástroji pak určujeme tržní cenu.

Odhad ceny pozemku   

Specifickou disciplínou je odhad ceny pozemku, kde se pracuje vedle katastru nemovitostí i s územním plánem. Díky našim zkušenostem s developerskými projekty dokážeme určit velmi přesně tržní cenu vašeho pozemku.

Výše nájemného   

Situace na trhu s nájemním bydlením se tak dynamicky proměňuje, že doporučujeme nechat si určit optimální tržní výši nájemného při každém novém hledání nájemníka. I tady pracujeme s aktuálními databázemi realitních kanceláří, kde máme přístup k údajům ze skutečně realizovaných nájemních smluv. Klíčovou roli pak hraje lokalita.

Ocenění nemovitosti pro různé účely

Stejně jako existují různé ceny nemovitostí, existují i různé účely, pro které se provádí ocenění nemovitosti. Pokud prodáváte byt nebo dům, potřebujete znát tržní cenu nemovitosti. Zcela jinak se pak připravují odhady pro účely dědictví nebo dělení společného jmění manželů, výrazně jiná částka může vyjít také u bankovního odhadu, který se dělá pro účely hypotečního úvěru. V Maximě nabízíme pouze odhady bytů, domů a pozemků určených pro prodej nebo odhady výše nájemného.

Cookie popup