BEZPEČNÝ PŘEVOD NEMOVITOSTÍ

[content_prevod_nemovitosti_mx_in_numbers]

VŠECHNY PŘEVODY NEMOVITOSTÍ PROBÍHAJÍ V MAXIMA REALITY POD DOHLEDEM ZKUŠENÝCH PRÁVNÍKŮ.

Vlastní právní tým považujeme za klíčový znak seriózní realitní kanceláře a jedinou spolehlivou garanci bezpečného převodu nemovitosti.

KUPNÍ SMLOUVA NA MÍRU

Odmítáme tolik rozšířené univerzální vzory smluv.

Všechny smlouvy spojené s prodejem a koupí nemovitosti pro vás připravují na míru naši právníci. Prodávajícím a kupujícím pomáhají dospět k dohodě na všech podmínkách převodu nemovitosti, které je třeba ve smlouvách zakotvit. Zajišťují také veškerou komunikaci s katastrem nemovitostí.

Na naše právní oddělení se můžete při prodeji nemovitosti obrátit, kdykoli budete potřebovat. Veškeré náklady na právní služby hradíme my.

Rezervační smlouva   

Kupující stvrzuje svůj vážný zájem o nemovitost podpisem rezervační smlouvy, kde se dohodne kupní cena i způsob úhrady. Zejména se stanovuje tzv. rezervační doba, tedy termín, do kdy má dojít k podpisu kupní smlouvy (případně smlouvy o smlouvě budoucí kupní).

Kupní smlouva   

Kupní smlouva je pilířem pro převod nemovitosti. Vedle kupní ceny je zásadní dohoda na harmonogramu - kdy bude složena kupní cena do úschovy, kdy dojde k předání bytu a kdy k převodu vlastnického práva na katastru nemovitostí. Naši právníci vám pomohou vše naplánovat ke spokojenosti obou stran a pohlídají, aby nebyla ohrožena bezpečnost celé transakce.

ÚSCHOVA KUPNÍ CENY

Základem pro správný převod nemovitosti je bezpečná úschova kupní ceny. V čase mezi podpisem kupní smlouvy a převodem vlastnického práva je třeba svěřit kupní cenu třetí straně, tedy spolehlivému schovateli. Vybrat si můžete ze tří možností – advokátní úschova (popř. notářská úschova), bankovní úschova nebo úschova u realitní kanceláře.

Bankovní úschova   

Pokud se kupní cena hradí z hypotečního úvěru, bude nutná úschova u banky. Jde o objektivně nejbezpečnějšího schovatele, bankovní instituce jsou kontrolovány ČNB. Obvykle však bývá bankovní úschova dražší než úschova u advokáta nebo realitní kanceláře. Nevýhodou je i nízká flexibilita smluv.

Advokátní úschova   

Advokát vám sestaví smlouvu o úschově na míru, ale je třeba obezřetně vybírat, protože i zde hrozí riziko zpronevěry. Navíc se musí na osobě důvěryhodného advokáta shodnout prodávající i kupující. V Maxima Reality spolupracujeme na úschovách s advokátkou Mgr. Šárkou Smetanovou.

Úschova u realitní kanceláře   

Dle nového zákona o realitním zprostředkování může realitní kancelář poskytovat úschovu jen na písemnou žádost prodávajícího a peníze klientů uschovávat na účtu striktně odděleném od provozního. To jsou standardy, které dávno platí i v Maximě, včetně dvojí kontroly a autorizace plateb.

PRÁVNÍ PORADNA

STARAT SE O VÁS BUDOU ŠPIČKY V OBLASTI ČESKÉHO REALITNÍHO PRÁVA.

Právní oddělení vede Mgr. Jiří Lemberka, který zodpovídá za kvalitu našich právních služeb. Projděte si jeho články v seriálu právní poradna.

[contact_form_prevod_nemovitosti]

Buďme v kontaktu!

800 111 555

Volejte každý den
od 9:00 do 18:00 hod.
volejte
logo Maxima
Cookie popup