Jak na koupi nemovitosti po změně hypoték

zprostedkovatel
Ing. Vladimír Zuzák
14.12.2021
zprostedkovatel Sdílet na Facebooku
Ceny bytů a domů v Česku jsou poslední měsíce na vrcholu. Průměrná cena bytu u nás se pohybuje kolem 85 tisíc za metr čtvereční, v čele s Prahou, kde zájemci zaplatí v průměru 113 tisíc korun. Rekordy padaly ve třetím čtvrtletí i v Jihomoravském kraji, kde ceny bytů prolomily hranici 80 tisíc za metr čtvereční. Trh ale není neměnný a ceny pomalu naráží na strop.
Jak na koupi po změně hypoték

Ceny nemovitostí jsou na vrcholu. Jak se připravit na prodej bytu?

Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti, je nejvyšší čas. Využijte konec roku ve svůj prospěch. Prosinec a období Vánoc sice není nejlepším časem na samotnou realizaci prodeje a jednání se zájemci o koupi, ale je ideální dobou na přípravu celého procesu, abyste v lednu zčerstva nasadili nabídku k prodeji.

Kvalitní prezentace, fotky a příprava nemovitosti jsou klíčem k úspěchu

Home staging

Home staging

 

První dojem z vašeho inzerátu rozhoduje. Více než 90 % zájemců vybírá vhodné objekty k osobní prohlídce nejprve na realitních portálech nebo přes stránky realitních kanceláří. Obrázek, který si kupující udělá z fotografií a informací v popisu inzerátu, může výrazně ovlivnit cenu, kterou je ochotný za nemovitost zaplatit. Vyplatí se proto věnovat jeho zpracování pozornost, vyzdvihnout přednosti nabízeného bytu nebo domu. Nezapomeňte na to, že neprodáváte jenom stěny a cihly, ale budoucí životní styl nového majitele. Poloha, dopravní dostupnost, školy nebo možnosti rekreace a sportu v okolí – to jsou všechno informace, které pomůžou zájemcům představit si život svojí rodiny právě ve vašem bytě a přesvědčit je ke koupi. Před fotografováním zvažte home staging. Služba, při které designéři dům promění pomocí výmalby, doplňků nebo jednoduchých kusů nábytku, může navýšit cenu o 10-15 % a pomoci až k 2x rychlejšímu prodeji. Kvalitní fotografie k inzerátu lze dnes pořídit i chytrým telefonem, důležité je ale dodržet základní pravidla jako je pořizování snímků ve dne, zvolení vhodného celkového pohledu nebo třeba zavření záchodového prkénka při focení koupelny. Zvlášť u prémiových nemovitostí ale raději svěřte fotodokumentaci profesionálům, kteří vytvoří třeba i video medailonek nebo 3D půdorys, které zapůsobí na náročnou cílovou klientelu.

Profesionální odhad ceny a smlouvy ušetří peníze i čas

 

Profesionální odhad ceny a smlouvy ušetří peníze i čas

Profesionální odhad ceny a smlouvy ušetří peníze i čas

 

Pro úspěšný prodej je kromě online prezentace důležité správné stanovení prodejní ceny. Zájemci o koupi sledují realitní servery denně, špatně nastavená cena směrem dolů nebo nahoru a následná korekce může snížit důvěryhodnost celé nabídky. Částky, které jsou k dispozici na realitních portálech, jsou sice vodítkem, ale neodrážejí skutečnou prodejní cenu, kterou byste se měli řídit. Pokud stojíte o co nejrychlejší prodej a nejlepší výnos, můžete zdarma zjistit cenu vaší nemovitosti například pomocí Online odhadu nemovitosti Maxima Reality, který vychází z dat stovek reálně uzavřených obchodů a interních cenových map. Realitní kancelář vám také nabídne pomocnou ruku, pokud potřebujete peníze okamžitě, třeba na financování stěhování na novou adresu – můžete využít službu Polovina hned. Díky ní máte možnost dostat 50-80 % tržní ceny nemovitosti ještě před tím, než pro vás realitní kancelář najde kupujícího. Standardně totiž od uzavření prodeje k penězům na účtu vede cesta, která trvá 3-6 měsíců.

Spolupráci s realitní kanceláří máte jako prodávající vždy zdarma, provizi za zajištění prodeje platí vždy kupující. Ušetříte tedy nemalé finanční prostředky, například za právně ošetřené rezervační a kupní smlouvy, úschovu nebo převod nemovitosti. Pracuje pro vás celý tým specialistů – makléři, právník, designér, fotograf, finanční poradce i specialista na marketing. Pokud máte možnost, využijte příznivé nastavení trhu a prodejte svoji nemovitost nejvýhodněji za poslední dvě dekády.

 

Zdroje:

https://www.maxima.cz/online-odhad-nemovitosti/

https://www.maxima.cz/prodat/#polovina_ceny

https://www.maxima.cz/prodat/

 

zprostedkovatel

Ing. Vladimír Zuzák

Vladimír Zuzák je majitelem a ředitelem realitní kanceláře MAXIMA REALITY, která působí na pražském realitním trhu 24 let. Zuzák je všestraným znalcem realitního trhu. Zkušenosti v oblasti financí a realit sbíral například v ING a Hypocentru Modré Pyramidy. Po dobu 10 let zastával pozici obchodního ředitele ve FINEP HOLDING Group. Zuzák kritizuje nedostatečnou regulaci realitního byznysu, prosazuje vyšší standardy ochrany prodávajících i kupujících. Je autorem řady poradenských článků o realitním trhu na Peníze.cz, má profil na Linkedin.

Přečtěte si aktuální rozhovory:
Seznam Zprávy: Kvůli krizi se z hotelů stanou byty
Penize.cz: I na nás dojde. Byty zlevní, říká šéf realitky
Týdeník Hrot: Airbnb byznys skončí
CzechCrunch: Prodej nemovitostí ve virtuální realitě
Roklen24: Developeři se z krize poučili. Dolů s cenami nepůjdou
  • prodáte 2x rychleji
  • můžeme navýšit prodejní cenu o 10-15 %
  • naši provizi platí kupující

Chci prodat nemovitost

dum
  • odhad zpracujeme vždy zdarma
  • zjistíme aktuální tržní cenu v dané lokalitě
  • realitní specialista vám volá obratem

Chci odhad tržní ceny

odhad
Cookie popup