Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
realitka pro všechny životní situace
800 111 555
infolinka 7 dní v týdnu
CS | EN
CS   |   EN

Jak prodat rychle nemovitost?

Osvědčené tipy pro svižný prodej nemovitosti

Při prodeji nemovitosti záleží každému na rychlém a co nejvyšším výdělku. Nikoho nebaví vystavovat inzerát měsíce na realitních serverech, přesvědčovat nerozhodné zájemce nebo čekat na vyřešení úvěru, dohodu o znění smluv či odstranění právních vad. Abyste prodali rychle, je potřeba proměnit vaši nemovitost v horké zboží. Jak na to?

Máme pro vás čtyři osvědčené postupy, které my sami využíváme při prodeji nemovitostí. Je mezi nimi pár nových trendů, ale také tradiční triky. Každopádně víme, že fungují – dokážeme nemovitost prodat velmi rychle, bez zbytečných problémů, komplikací nebo zdlouhavého čekání. Aby se vám podařilo totéž, držte se následujících tipů.

Tip č. 1: Připravte nemovitost na prodej

Jsou dva typy prodávajících – jedni si váží svého domova tolik, že ho chtějí prodat za vysokou cenu v tom stavu, v jakém ho obývají. Druzí mají pocit, že bude lepší zaplatit rekonstrukci a nakonec prodat o dost dráž. Pravdu nemají ani jedni. Nemovitost musíte na prodej připravit, ale do rekonstrukce se nepouštějte. Nezvýší tržní cenu tolik, aby se vám to vyplatilo.

Nemovitost ponechejte ve stávajícím stavu, ale dejte si hodně záležet na tom, jaký udělá první dojem. Hrajte na estetiku, funkč- nost nechte stranou. Aby váš byt zaujal, stačí ošetřit pár detailů, přidat nějaké designové interiérové prvky, vše dobře vyčistit a zbavit povrchových vad.

Pokud nemáte v oku trendy bytového designu, doporučujeme specializované služby – tzv. home staging. Designéři vaši nemovitost uklidí, přivezou vlastní doplňky a vyšperkují interiér podobně jako v nejlepších hotelech. V Maximě dáváme nyní tuto službu jako bonus zdarma ke každé- mu exkluzivnímu prodeji a máme za posledních několik měsíců s home stagingem úžasné zkušenosti – nemovitosti se prodávají díky nádherným interiérům skutečně rychleji.

Tip č. 2: Lákavá fotografie prodává

Když je byt připravený, přichází na řadu vytvoření inzerátu. Inzerát je vaše reklama, která rozhoduje o rychlosti prodeje. Stručně nemovitost popište, jasně a pravdivě. Zaměřte se na její přednosti a potenciál, který skýtá dispozice a lokalita. Pamatujte, že kupující nehledají nejkrásnější byt, ale takový, který sami promění v domov podle svého gusta.

Text může být sebelepší, ale fotografie prodává. Nemusíte fotit každý detail, zaměřte se na největší místnost a kuchyň, ta zajímá každého. A přidejte plánek bytu. Hezký výhled z okna můžete taky vyfotit, obzvlášť pokud se díváte přímo do parku anebo třeba máte na dohled zastávku metra. Fotografie by měly působit světle, čistě a prostorně. Jsou jádrem dobrého inzerátu a následného rychlého prodeje, zvažte proto profesionálního fotografa. Pomůže vám odlišit se od stovky dalších inzerátů.

Tip č. 3: Posunujte inzerát nahoru

Když máte inzerát připravený, je třeba zajistit, aby byl vidět, a to hlavně na internetu. Jděte na velké realitní servery. Nejčtenějším jsou sreality.cz, kde byste neměli chybět nikdy, ale vyplatí se umístit inzerát na co nejvíce stránek. Nikdy nevíte, kde zrovna bude hledat váš kupující. Má to ale jeden háček. Inzeráty se řadí podle data vložení, a tak se může stát, že během prvních desítek minut váš inzerát zapadne a potenciální zájemci se k němu už neproklikají.

Začněte tedy topovat – topování je služba realitních serverů, díky níž lze posunout starší inzeráty na pozice nových a aktuálních. Topování vám zajistí, že váš inzerát bude vidět a nezapadne mezi ostatními. Není to zadarmo, například na sreality.cz zaplatíte dalších 60 Kč za každé vytopování na aktuální pozici. V MAXIMA REALITY se postaráme o propagaci vašeho inzerátu v hodnotě 10 000 Kč – nemůže se stát, že byste nebyli vidět.

Tip č. 4: Tisíce lidí už vás hledají

A nyní vám řekneme tajemství – nejrychleji se prodají nemovitosti, které se ihned po nafocení dostanou rovnou do e-mailu skutečným, aktuálním zájemcům o koupi. Kupující je tedy nenajde na realitním serveru, ale přímo ve své e-mailové schránce.

Zavedené realitní kanceláře disponují velkou databází kontaktů na kupující, kteří je oslovili a řekli jim, jakou nemovitost hledají. Kupce tak můžete najít hned první den – zkontaktujete se přímo s těmi, kteří mají zájem právě o vaši nemovitost, domluvíte se na prohlídce a rezervační smlouvu můžete podepisovat dokonce v horizontu několika hodin.

V Maximě máme aktuálně v databázi 9 000 poptávajících. Je tedy dost možné, že kupce pro vás už máme. V nejlepších případech dokážeme najít vážného zájemce o koupi do 24 hodin.

 

 

BUĎME V KONTAKTU

Poradíme vám, jak nejlépe prodat.
Nezávazně, zadarmo a přátelsky.
22 LET  zkušeností
55 000  spokojených klientů
Byt Dům

* Povinný údaj
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.